ארזי עדן- עיצוב בעץ ארז     072-2367727      077-4403998     054-4565835       loghome.il@gmail.com

ההבדלים בין עץ ארז (סידר) לעץ אורן

עץ הארז הוכח מדעית כבעל עמידות גבוהה במיוחד לחרקים וריקבון, פיתול, הצטמקות וסדקים, ולחום וקור. כלומר, עץ הארז הוא בעל תוכנות העמידות הגבוהות ביותר בהשוואה לסוגי עץ אחרים ולעץ אורן בפרט. אנחנו דואגים לייבא את העץ באיכות הגבוהה ביותר מיערות ברי-קיימא אשר עוברים תהליך ייעור מחדש ובכך גם שומרים על הטבע והסביבה. 

ההשפעה בבחירת סוג העץ לבניה

לבחירת סוג העץ לבניית ביתכם ישנה השפעה רבה. חשוב לזכור, כי בית זהו המוצר בעל ההשקעה הכספית הגבוהה ביותר שתעשו במהלך חייכם והוא נועד לשמש אתכם לאורך כל החיים .לכן, לבחירת סוג העץ ישנה השפעה רבה על עמידותו לאורך השנים. עץ הארז מספק יתרונות רבים על פני סוגי עץ אחרים.

ריקבון וחרקים

עץ הארז מייצר ומפריש באופן טבעי חומרים אשר דוחים מזיקים וחומרים המשמרים אותו ומונעים ריקבון. לעומת זאת, עץ האורן למשל אינו עמיד באופן טבעי לריקבון או חרקים והוא צריך לעבור טיפולים משמרים ותהליך ייבוש בחום, בכדי להשמיד חרקים ומזיקים בעץ. טיפולים אלו יכולים לגרום לסדקים גדולים והצטברות של לחות גבוהה בתוכו, מה שעלול לגרום לריקבון.

לחות

תכונה נוספת של עץ הארז היא, היכולת לייבש את עצמו באופן טבעי לרמת הלחות הרצויה של בין 14-16 אחוזים תוך זמן קצר למדי. הייבוש באוויר מאפשר לעץ להסתגל לרמת לחות חדשה, מבלי לפגוע במבנה המולקולרי שלו ובסיבי העץ. מנגד, עץ האורן אוגר את מימיו ולכן עליו לעבור תהליך ייבוש, דבר שלעיתים עלול לגרום לסדקים, פיצול והיחלשות של סיבי העץ.

עמידות טבעית

עץ הארז הוא בעל עמידות טבעית גבוהה. מחקר שנערך ע"י אוניברסיטת "מיין" מצא כי פסי רכבת שנבנו מעץ ארז עדיין שמישים ותיקניים גם לאחר 60 שנה. לעומת זאת, עץ אורן מטופל נמצא עם תחולת חיים של בין 3-7 שנים בלבד, כאשר הוא בא במגע עם הקרקע.

התחדשות טבעית

עץ הארז הינו משאב המחדש את עצמו באופן טבעי ומבוקר על מנת להבטיח שמירה והגנה על סביבת הגידול הטבעית שלו ושל חיות הבר, הצמחים והטבע כולו. מנגד, האורנים מסוגלים לחדש עצמם בתקופות זמן קצרות יחסית, אולם נדרשת להם כמות עצומה של משאבים כדי להזריע לייצר שתיל. כמו כן, עץ הארז הוא בעל עמידות טבעית חרקים ומזיקים אחרים ואילו עץ האורן זקוק לדישון וטיפול כימי של קוטלי עשבים וחומרי הדברה שונים כדי לשמור על צמיחה בריאה.

erez vs oren

הנכם מוזמנים לחייג אלינו לטלפון 072-2367727 או השאירו פרטים
ראשי: 072-2367727 פקס: 077-4403998 נייד רותי: 054-4565835 דוא”ל: loghome.il@gmail.com
כלי נגישות
הגדלת גופן
הקטנת גופן
H הדגשת כותרות
הדגשת קישורים
תיאור תמונות
מונוכרום
פונט קריא
ניגודיות כהה
ניגודיות בהירה