יתרונות עץ ארז

איכויות טבעיות:

צפיפות
עץ הארז הוא אחד העצים הרכים הקלים ביותר, והדחיסות שלו בתנאיי יובש-תנור היא כ-10 ק”ג לרגל מרובע, עם דחיסות יחסית (כובד ספציפי) של 0.35. הדחיסות הנמוכה של הארז מקדמת את ערך הבידוד שלו להיותו עץ קל לשינוע ועבודה.

יציבות מימדית
כמו כל העצים, עץ ארז הוא היגרוסקופי, ויספוג או יפלוט לחות כדי להתאזן עם האטמוספרה הסובבת אותו. אולם, יש לו גורם כיווץ נמוך מאוד והוא מתעלה על יתר סוגי עצי המחט האחרים בעמידות שלו להתנגדות והתפתלות.

מוליכות תרמית
עץ ארז הוא מבודד תרמי מעולה. זהו מאפיין חשוב, מאחר ומבודדים תרמיים טובים תורמים לקירור מבנים בקיץ ולהוזלת עלויות חימום בחורף.

הולכת חום בעץ קשורה ישירות לדחיסות שלו. עצים בעלי דחיסות נמוכה הינם בעלי ערך הבידוד התרמי הגבוה ביותר משום שעצים אלו מכילים רמה גבוהה של חללי תא. בעץ יבש, חללים אלו מלאים באוויר, שהוא אחד מהמבודדים התרמיים הידועים ביותר.

עץ ארז, בעל הדחיסות הנמוכה ופרופורציות האוויר הגבוהות שלו, הוא המבודד התרמי הטוב ביותר בקרב זני העצים הרכים הנפוצים והזמינים, ועדיף בהרבה על פני לבנים, בטון ופלדה.

תכונות אקוסטיות
איכות אקוסטית חשובה של עץ הארז היא היכולת שלו לעמעם ויברציות. לעץ יש רשת תאית של נקבוביות שלובות זערוריות שהופכת את אנרגיית הקול (sound) לחום באמצעות התנגדות חיכוך ויסקואלאסטית.

בשל החיכוך הפנימי הגבוה שנוצר על ידי רשת הנקבוביות התאית, לעץ יש יכולת עמעום קול גבוהה יותר מרוב חומרי הבניין. בשימוש נאות, הרכבות של רצפה, תקרה וקירות מעץ יכולות לספק בידוד וספיגה אפקטיביים וחסכוניים. מבחינה זו, הארז אפקטיבי במיוחד וניתן להשתמש בו לצמצום רעש או הגבלתו לאזורים מסוימים.

עמידות
מבחינה היסטורית, העמים והשבטים שחיו בחוף האוקיאנוס השקט העריכו מאוד את הארז בשל איכותו ועמידותו, והשתמשו בעץ הארז וקליפתו לרוב, לצרכי הבניה שלהם. כעדות לכך, ניתן למצוא כיום חפצים רבים העשויים מארז שהם עדיין במצב טוב.

כאשר הארז שמור ומתוחזק היטב, הוא יכול להיות בשימוש שנים רבות ללא תיקונים.

מזיקים
עץ הארז ידוע בתכונתו המיוחדת והייחודית כדוחה מזיקים, תולעים, וטרמיטים, וזאת בהשוואה לעצים אחרים שאינם דוחים מזיקים אלה.

ציפוי
עץ הארז מטבעו בעל עמידות לאורך שנים רבות. אולם, מומלץ מדיי מספר שנים לטפל בשכבת ציפוי או הגנה אשר תאריך משמעותית את אורך החיים שלו. הארז נטול זפת, ובשל רמת העמידות המיימדית הגבוהה שלו, הוא הטוב ביותר מבין העצים הרכים לספיגת צבע, כתמים, שמנים וציפויים אחרים.

נוח לעבודה
בשל הזקיפות והטקסטורה האחידה שלו, עץ הארז הוא אחד מהעצים הקלים והנוחים ביותר לעבוד אתו. הוא מספק גימור/ציפוי חלק בכל פעולות ידניות ומכונה, יכול לספוג מהדקים בלי להתבקע, וקל לנסר ולמסמר אותו. כאשר עובדים עם ארז, מומלץ להשתמש במספריים חדים.

מוצרים, דרגות וגדלים
ישנם מעט מאוד חומרי בנייה שימושיים יותר מאשר עץ הארז, שהוא אידיאלי לשימוש פנימי וחיצוני כאחד. קורות עץ הארז זמינים בדרגות מתח חזותיים לבנייה וציפוי במגוון גדלים. הוא זמין בדרגות של נקי ללא עיניים או עם עיניים, בציפוי חלק, מסורק, או ניסור גס; מיובש בתנור או לא מטופל (ירוק), שטוח או זקוף.

עץ הארז משמש לייצור מגוון של מוצרים מיוחדים, כגון: בתים וצימרים, בריכות שחיה מעץ, מסילות, פנלים, פרגולות, דקים פנימיים וחיצוניים, חיפויים, ניתן להשיג מידע מפורט לגבי מוצרים נוספים בעמוד הבית.

עץ הארז דורג ואושר על ידי המועצה האמריקנית המבקרת לסטנדרטי עץ והם מקובלים בכל קודי הבנייה האמריקניים.

סאונה פנוראמית במחיר מיוחד לקיץ

60,000 ₪ 

38,500 ₪ 

לפרטים צור קשר